Naši hráči na GPA U17, GPC U15 a Kralupy Open

Tento víkend se vydal Vráťa Erhart na GPA U17 do Orlové. Jediný náš zástupce bojoval hned v prvním kole s pozdějším vítězem celé dvouhry chlapců Adamem Ehmem. Bohužel třísetovou bitvu nedotáhl a tak jen dále sledoval, jak si Adam klestí cestu do finále. Ve smíšené čtyřhře s partnerkou Emmou Staňkovou je zastavili opět Adam a Kateřina Valentová před branami semifinále.
V sobotu 12.5.2018 se v Kralupech odehrál turnaj pro kategorie U9, U11 a U13.

Dopoledne se odehrály zápasy menších badmintonistů dle pravidel minibadmintonu – snížená síť, zmenšené hřiště. Zástupce Astry jsme tentokrát měli v dopoledním bloku pouze v U11 – Róza Brtová, Nela Pavlišová, Terka Pečenková, Dan Pešek, Filip Skolil, Tonda Hlavatý, Ondra Klaus a Marek Pečenka. Viděli jsme spoustu krásných výkonů, dokonce medaili se podařilo vybojovat Danovi, který v konkurenci starších, silnějších a zkušenějších hráčů získal stříbro!

Odpoledne se na kurtech představili U13. Za Astru: Sára Češková, Erika Osičková, Míša Bálintová, Emma Hanzlová, Alenka Davídková, Naty Rybová, Terka Houžvíková, Pepa Cajthaml a Adam Dohnal. I starší mezi sebou sehráli mnoho zajímavých zápasů.

V neděli se konal postupový turnaj kategorie U15, kde chyběla naše největší naděje na postup na GPA Andrea Kobyláková. Tak měli šanci vyniknout ostatní, což se podařilo především klukům. Hned naše dvě dvojice Teodor Schinko – Vojta Havránek a Lukáš Pavlica – Honza Urban se probojovali do semifinále!!! Ve dvouhrách svým výkonem rozhodně zaujal všechny Míša Moravec. Na postup na GPA ale bohužel třetí místa nestačí.